Na ostatnich wakacjach byłam na przepięknej greckiej wyspie Rodos, oczywiście bez nurkowania Bielsko –  Biała nie mogło się obejść. Jeszcze przed wylotem znaleźliśmy centrum nurkowe Bielsko –  Biała na wyspie, skontaktowaliśmy się z nimi, aby omówić szczegóły, w końcu było nas 6 do tej wyprawy! Jeden z członków bazy nurkowej Bielsko –  Biała odebrał nas z hotelu w dniu nurkowym i zawiózł nas do centrum nurkowego Bielsko –  Biała aby podpisać niezbędne papiery, i odebrać część sprzętu potrzebnego do nurkowania Oświęcim. Wszystkie nasze nurkowania Bielsko –  Biała zaczynaliśmy w Zatoce Świętego Pawła, znajduje się ona po wschodniej części wyspy, tuż nad zatoką górują pozostałości akropolu w Lindos.

 

Część z naszej 6-osobowej ekipy mając ukończony kurs nurkowy Bielsko –  Biała na suchy skafander Padi Bielsko –  Biała zdecydowała się nurkować w suchaczach, ale pianki nurkowe Bielsko –  Biała też były wystarczające do prawie 26 stopniowej wody!

 

Zrobiliśmy 6 nurkowań Bielsko –  Biała, każde inne lecz tak samo fascynujące, każde trwało około godziny. Podczas nurkowań Bielsko –  Biała nie przekraczaliśmy 30 metrów, więc kurs AOWD PADI Bielsko –  Biała był wystarczający podczas tej wyprawy. Niektóre zaczynaliśmy zaraz przy pomoście, a na część zawiozła nas łódka, żebyśmy nie tracili czasu na dopłynięcie. Wpływaliśmy do podwodnych jaskiń, gdzie były tysiące krewetek w ścianach, niekiedy przeciskaliśmy się pomiędzy wielkimi kamieniami oraz podziwialiśmy przepiękne rafy kolorowe oraz ławice małych ryb, spotkaliśmy też po drodze kilka skrzydlic. Wszystko to dzięki centrum nurkowemu