Cześć nazywam się Ewosław. Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęłam w wieku 12 lat. Spędziłam wakacje z rodzicami na wyspie Lanzarote. Przy naszym hotelu znajdowała się baza nurkowa Bielsko –  Biała, oraz centrum nurkowe Bielsko –  Biała. Ponieważ uwielbiam pływać już pierwszego dnia obserwowałam z zainteresowaniem zajęcia prowadzone przez nurków z centrum nurkowego Bielsko –  Biała. Kolejnego dnia ja i mój tata zapisaliśmy się na podstawowy  kurs nurkowy Bielsko –  Biała. Instruktor zaproponował nam tak zwane Intro nurkowe Bielsko –  Biała . Jest to nurkowanie wprowadzające, poprzedzone wykładem na temat bezpieczeństwa i zasad nurkowych. Instruktor z centrum nurkowego Bielsko –  Biała zapytał nas czy nie mamy chorób przewlekłych lub innych dolegliwości, ponieważ osoby z astmą oskrzelową z perforowaną błoną bębenkową, chorobami płuc i serca, padaczką nie mogą nurkować. Po pierwszym nurkowaniu Bielsko –  Biała z instruktorem byłam zachwycona podwodnym światem. Zobaczyłam życie oceanu, którego nigdy wcześniej nawet sobie nie wyobrażałam. Spotkałam rekina zwanego Angle Shark, który maskował się wśród podwodnych wodorostów i machał do nas ogonem. Następnie wpłynęliśmy w ławice dorad. Wtedy wiedziałam już że chce zostać nurkiem Bielsko –  Biała.

 

W czasie tego pobytu zrobiliśmy podstawowy stopień nurkowy tak zwany OWD-Open Water Diver Padi Bielsko –  Biała. Stopień ten daje możliwość nurkowania do 18 metrów z partnerem, który posiada minimum taki sam stopień. Ja dostałam jednak stopień Junior Owd Padi Bielsko –  Biała ponieważ nie miałam jeszcze piętnastu lat. Kurs składał się z bardzo przyjemnej części praktycznej w której ćwiczenia odbywały się na basenie nurkowym Bielsko –  Biała i w zatoce oraz z części teoretycznej wymagającej od nas opanowania podstawowych  wiadomości o nurkowaniu Bielsko –  Biała. Po pozytywnym zdaniu egzaminów  kursu podstawowego nurkowania Bielsko –  Biała ruszyliśmy z naszym instruktorem nurkowania Bielsko –  Biała na pełne morze. Pierwsze moje podwodne kroki skierowaliśmy do Muzeum Atlantico, które znajduje się 14 metrów pod wodą. Muzeum składa się z 300 zatopionych rzeźb ludzkich postaci uchwyconych podczas różnych czynności. Było to dla mnie niesamowite przeżycie.

 

Po powrocie z wakacji postanowiliśmy kontynuować nurkowanie. Znaleźliśmy profesjonalne Centrum Nurkowe BeskidDivers Bielsko –  Biała. Już na pierwszym spotkaniu zachwycił nas profesjonalizm szefa centrum Adriana . Instruktor Nurkowy Bielsko –  Biała przedstawił nam jak powinien przebiegać plan rozwoju początkującego nurka. Od początku uświadomił nam jak wspaniałą przygodą jest nurkowanie Bielsko –  Biała, ale także wspomniał o niebezpieczeństwie. Dowiedzieliśmy się, że nurkowanie Bielsko –  Biała jest sportem partnerskim. Dlatego moim partnerem został mój tato. Na początku robił to tylko po to, aby sprawić mi przyjemność, ale w ciągu następnych miesięcy tak zachwycił się tym sportem, że osiągnął stopień instruktora.

 

Z początkiem zimy zaczęliśmy przygotowania do kolejnego stopnia nurkowego AOWD Padi Bielsko –  Biała czyli Advanced Open Water Diver Bielsko –  Biała. Kurs nurkowy Bielsko –  Biała ten pozwala nurkować na głębokość 30 metrów. Obejmuje on  5 nurkowań w tym 2 nurkowania obowiązkowe czyli nurkowani głębokie Bielsko –  Biała i nurkowanie nawigacyjne Bielsko –  Biała.  A pozostałe są do wyboru: nurkowanie doskonała pływalność Bielsko –  Biała, nurkowanie wrakowe Bielsko –  Biała, nurkowanie noce Bielsko –  Biała a także nurkowanie fotograficzne Bielsko –  Biała. Oczywiście w moim wieku robiłam te kursy w wersji Junior. Dzięki nabyciu nowych umiejętności poczułam się  w wodzie bardziej komfortowo, a to zachęciło mnie do dalszego rozwijania się. Teraz spędzaliśmy w wodzie każdy weekend. W ciągu roku odbyliśmy wiele nurkowań  na popularnym w południowej Polsce akwenie Zakrzówek.  Zrobiłam kursy nurkowe Nitrox Diver Bielsko –  Biała, Deep Diver Padi Bielsko –  Biała, Wreck Diver Padi Bielsko –  Biała, Night Diver Padi Bielsko –  Biała, Rescue Diver Padi Bielsko –  Biała. Nurkowanie Bielsko –  Biała zachwyciło mnie przede wszystkim tym, że mogłam poznać samą siebie, poczuć się wolną, niezależną od innych. Podczas nurkowana Bielsko –  Biała to ja steruje swoim postępowaniem, uczę się liczyć na siebie a jednocześnie dbać o partnera. Nurkowanie Bielsko –  Biała nauczyło mnie samokontroli i dyscypliny.

 

Kolejne nasze wakacje zawsze były już związane z nurkowaniem Bielsko –  Biała, mimo posiadania wielu umiejętności okazało się, że nie jesteśmy jeszcze tak doskonałymi nurkami. Nurkowanie Bielsko –  Biała wymaga ciągłego doskonalenia się  w centrum nurkowym Bielsko –  Biała o czym przekonaliśmy się podczas nurkowania w prądzie morskim Bielsko –  Biała. Podczas nurkowania Bielsko –  Biała w prądzie masz wrażenie, że latasz, ale wymaga ono także koncentracji, płynięcia zawsze z prądem, neutralnej pływalności, aby cię nie wyrzuciło na powierzchnię. Dzięki temu możesz bezpiecznie zakończyć nurkowanie Bielsko –  Biała.

 

Zupełnie inne nurkowania Bielsko –  Biała były w cenotach. Tu czuliśmy się jak w bajce. Piękna przejrzysta lazurowa woda przeplatana byłą grą świateł dawała nam poczucie odkrywania nowego świata.

Nurkowanie Bielsko –  Biała to wspaniały sport, który pozwala na ciekawe poznawanie świata, nawiązywanie nowych kontaktów, czasem przyjaźni na całe życie, bo przecież nic tak nie łączy ludzi jak wspólna pasja. Dlatego zapraszam wszystkich do centrum nurkowego Bielsko –  Biała BeskidDivers na wspaniałe nurkowanie Bielsko –  Biała oraz do zrobienia kursów nurkowych Bielsko –  Biała